Wideoekstensometry i Ekstensometry Laserowe
Systemy Cyfrowej Koleracji Obrazu
Systemy Elektronicznej Interferometrii Plamkowej
Projektowanie stanowisk badawczych
Oporogramowanie systemowe
Programowanie metod badawczych
Czujniki MTS
Czujniki InterfaceForce
Czujniki Momentu Obrotowego do 1200 Nm i 12000 obr/min
Acumen
Bionix Landmark
Tytron MiniBionix
Stanowiska Badawcze
Wielokanałowe Kontrolery
Bezkontaktowa Analiza Odkształceń
Testowanie Konstrukcji
Badanie Materiałów Konstrukcyjnych
Badanie Wytrzymałości Mocowań
Badanie Betonu
Symulatory Sejsmiczne
Badanie Konstrukcji Budowlanych i Drogowych
Sterowanie Maszyn Wytrzymałościowych
Zaawansowana Kompensacja Adaptacyjna
Wielokanałowe Kontrolery Czasu Rzeczywistego
Badania Jednosiowe
Ściskanie ze Ścinaniem
Komory Trójosiowe do 1400 Atmosfer
Testowanie Komponentów
Wieloosiowe Stanowiska Badawcze
Zaawansowane Symulatory Drogi
Badania do 1000 Hz
Maszyny Osiowo-Skrętne
Maszyny Dynamiczne od 10 kN do 30 000 kN
Biomateriały, Elastomery, Metale, Skały, Kompozyty...
Testy Statyczne, Dynamiczne, Zmęczeniowe...
Testy Zgodne z EN, ISO, ASTM...
Serwozawory
Siłowniki Hydrauliczne
Zasilacze Hydrauliczne SilenFlo
Badanie Dużych Sił
Symulatory Obciążeń Drogowych i Kolejowych
Złożone Wielosiowowe Stanowiska Badawcze

Firma Elhys

Firma ELHYS Sp. z o.o. powstała w 1986 roku  i od samego początku jest przedstawicielem firmy MTS w Polsce i pełni autoryzowany serwis.

o firmie

Newsletter firmy Elhys

Zachęcamy Państwa do zapisania się na listę subskrybentów naszego Newslettera.

Przy pomocy Newslettera będziemy Państwa informowali o wszystkich aktualnościach:

  • nowościach technicznych
  • aktualnych imprezach
  • promocjach
  • szkoleniach

Zapisz mnie! 

Link do strony z subskrypcja

Wypisz mnie z listy... 

 

Papier, Folie

Papier, Folie

Do testowania papieru i folii MTS oferuje jednokolumnowe modele stołowe do zastosowań niskosiłowych. Kompaktowe i ergonomiczne systemy Criterion C42 umożliwiają niezawodne badanie mniejszych próbek. Systemy te idealnie nadają się do niskosiłowego badania papieru, cienkich folii, kartonu, produktów, papierniczych, klejów i pianek.

Papier1

Criterion Single

Dostępne w szerokim wyborze modeli produkty z wszechstronnej rodziny MTS Criterion zostały zaprojektowane, by zapewnić laboratoriom możliwości niezbędne, by sprostać pełnemu spektrum standardowych i niestandardowych wymagań testów statycznych w wielu branżach. Maszyny serii Criterion łącząc w sobie prostotę układu napędowego z najnowszą generacją elektroniki oraz intuicyjnym oprogramowaniem umożliwiają uzyskiwanie dokładnych i powtarzalnych wyników. Modele te posiadają niespotykaną w tej klasie urządzeń sztywność oraz możliwość wykonywania testów z wykorzystaniem komór środowiskowych oraz szerokiego zakresu próbek. Łatwy w obsłudze program TestSuite TWETM

umożliwia użytkownikom szybki dostęp do takich elementów testu jak: panel sterowania, przegląd wyników, tworzenie raportów oraz archiwizacja danych. Maszyny MTS Insight charakteryzuje zwarta i ergonomiczna rama obciążeniowa idealna do zastosowań w zakresie małych sił w testach rozciągania, ściskania, zginania, oddzierania oraz ścinania. Maszyna umożliwia wykonywanie także bardziej złożonych testów pełzania, relaksacji oraz wielocyklicznych. Dzięki możliwości sterowania prędkością, siłą czy odkształceniem względnym maszyny Criterion mogą testować szeroki zakres produktów. Ramy dostępne w wersji przedłużonej do testowania folii o dużym odkształceniu przy zerwaniu.

Aby zwiększyć wydajność i zmniejszyć potencjalne błędy wynikające z pracy operatora czujniki siły maszyn Insight wyposażono w system samoidentyfikacji TEDS zgodny z niedawno wprowadzonym standardem IEEE 1451.4

Oprogramowanie TestSuite umożliwiające szybkie programowanie nawet najbardziej wymagających przebiegów testów a jednocześnie łatwe w obsłudze.

Możliwość zakupu wysokospecjalistycznych pakietów metod badawczych lub możliwość napisania takich metod spełniających specyficzne wymagania badawcze przez krajowych specjalistów. Wysokiej jakości akcesoria badawcze rozszerzające możliwości badawcze maszyn Criterion daleko poza standardowe zastosowania maszyn wytrzymałościowych.

Maszyny Criterion są łatwe w serwisowaniu a wszystkie elementy systemu są objęte jednoroczną gwarancją. MTS oferuje swoim klientom krajowy i światowy serwis z bezpośredni dostępem do specjalistów z wielu dziedzin

Akcesoria MTS FundamentalTM

Do naszych maszyn oferujemy duży wybór uchwytów zaciskanych ręcznie lub pneumatycznie. Przystępne cenowo uchwyty z serii Fundamental stanowią podstawowe wyposażenie maszyn. Opcjonalne gwintowane adaptery ramowe dodatkowo zwiększają możliwości montażu. Elementy antyrotacyjne i zintegrowane sworzenie osiujące zwiększają dokładność i powtarzalność testów. Wykonane są z wysokogatunkowych niekorodujących materiałów. Są rozbieralne i posiadają wymienne elementy.

Papier3

Pomożemy Państwu wybrać nie tylko optymalny zestaw uchwytów ale również dobrać właściwe wkładki aby każdy test był udany. Dokładność i powtarzalność wyników testów zależy w dużej mierze od jakości styku uchwytu i próbki. Posiadamy wiele typów powierzchni od agresywnych skierowanych przeciwnie do kierunku rozciągania ząbków po delikatnie falowane wkładki wyściełane miękką gumą.

Papier4

Uchwyty pneumatyczne z serii AdvantageTM od 10 N do 10 kN

Zaciski zapewniają szybkie i pewne uchwycenie próbki ze stałą siłą w trakcie całego testu. Siłę zacisku kontroluje regulator. Zaciskanie odbywa się przez ergonomiczne przełączniki znajdujące się na każdym z uchwytów, za pomocą przełącznika sterowanego nogami (aby ręce pozostawały wolne)

Papier5

lub automatycznie poprzez program, który wskaże kiedy włożyć próbkę.

Uchwyty pneumatyczne z serii AdvantageTM (w kolejności 10 N, 200 N, 2 kN, 10 kN)

Papier6

Przystawka do pomiaru współczynnika tarcia statycznego i dynamicznego.

Papier7

Uchwyty montażowe 90° do prób odrywania. Służą do pomiaru siły i energii odrywania różnego rodzaju połączeń klejowych.

Papier8

Systemy symulacji środowiskowej

Systemy środowiskowe MTS umożliwiają przeprowadzenie badań materiałów i komponentów w szeregu występujących w świecie rzeczywistym warunków.

Do dostępnych systemów należą piece wysokotemperaturowe, komory środowiskowe i miniwanny.

Papier9