Wideoekstensometry i Ekstensometry Laserowe
Systemy Cyfrowej Koleracji Obrazu
Systemy Elektronicznej Interferometrii Plamkowej
Projektowanie stanowisk badawczych
Oporogramowanie systemowe
Programowanie metod badawczych
Czujniki MTS
Czujniki InterfaceForce
Czujniki Momentu Obrotowego do 1200 Nm i 12000 obr/min
Acumen
Bionix Landmark
Tytron MiniBionix
Stanowiska Badawcze
Wielokanałowe Kontrolery
Bezkontaktowa Analiza Odkształceń
Testowanie Konstrukcji
Badanie Materiałów Konstrukcyjnych
Badanie Wytrzymałości Mocowań
Badanie Betonu
Symulatory Sejsmiczne
Badanie Konstrukcji Budowlanych i Drogowych
Sterowanie Maszyn Wytrzymałościowych
Zaawansowana Kompensacja Adaptacyjna
Wielokanałowe Kontrolery Czasu Rzeczywistego
Badania Jednosiowe
Ściskanie ze Ścinaniem
Komory Trójosiowe do 1400 Atmosfer
Testowanie Komponentów
Wieloosiowe Stanowiska Badawcze
Zaawansowane Symulatory Drogi
Badania do 1000 Hz
Maszyny Osiowo-Skrętne
Maszyny Dynamiczne od 10 kN do 30 000 kN
Biomateriały, Elastomery, Metale, Skały, Kompozyty...
Testy Statyczne, Dynamiczne, Zmęczeniowe...
Testy Zgodne z EN, ISO, ASTM...
Serwozawory
Siłowniki Hydrauliczne
Zasilacze Hydrauliczne SilenFlo
Badanie Dużych Sił
Symulatory Obciążeń Drogowych i Kolejowych
Złożone Wielosiowowe Stanowiska Badawcze

Firma Elhys

Firma ELHYS Sp. z o.o. powstała w 1986 roku  i od samego początku jest przedstawicielem firmy MTS w Polsce i pełni autoryzowany serwis.

o firmie

Newsletter firmy Elhys

Zachęcamy Państwa do zapisania się na listę subskrybentów naszego Newslettera.

Przy pomocy Newslettera będziemy Państwa informowali o wszystkich aktualnościach:

  • nowościach technicznych
  • aktualnych imprezach
  • promocjach
  • szkoleniach

Zapisz mnie! 

Link do strony z subskrypcja

Wypisz mnie z listy... 

 

Badania Biomateriałów

Intensywny rozwój biomateriałów zaowocował stworzeniem przez firmę MTS szeregu rozwiązań umożliwiających badanie biomateriałów w warunkach maksymalnie zbliżonych do warunków fizjologicznych.

Bio 1

                                Dental1

Criterion - badanie biomateriałów za pomocą maszyny elektromechanicznej.

Do wykonywania statycznych prób rozciągania, ściskania do oraz do testów cyklicznych oferujemy jednokolumnowe modele stołowe do zastosowań niskosiłowych.
Kompaktowe i ergonomiczne systemy Criterion C42 (1 N - 5 kN) umożliwiają niezawodne badanie mniejszych próbek biomateriałowych. Systemy te idealnie nadają się do niskosiłowego badania tkanek, naczyń krwionośnych, stentów, skóry, biomateriałów, tworzyw sztucznych, elastomerów, klejów, pianek, nici chirurgicznych i wielu innych.

Criterion Single

Acumen.
Najnowsza generacja maszyn elektrodynamicznych MTS Acumen daje nowe możliwości badawcze. Acume są proste w instalacji i obsłudze. Mogą wykonywać testy statyczne i zmęczeniowe. Mają wspaniałe osiągi dynamiczne (ponad 100 Hz). Maszyny są zasilane elektrycznie, dlatego nie ma potrzeby doprowadzania dodatkowych mediów - wystarczy gniazdko elektryczne i urządzenie jest gotowe do badań. Do badań biomechanicznych oferujemy model 1.5 kN oraz 3 kN. Maszyny mogą być wyposażone w dodatkowe czujniki siły o mniejszym zakresie (np.150 N).

Acumen Big 

Bionix EM Torsion Test System - badanie biomateriałów za pomocą elektromechanicznej maszyny osiowo-skrętnej. System umożliwia precyzyjne pomiary materiałów biologicznych oraz biomedycznych, w których potrzebna jest analiza momentów skręcających oraz kątów skręcania wkręcania itp.

Artykuły codziennego 3

Urządzenie umożliwia wykonywanie testów w kontroli kąta lub kontroli momentu. W obydwu trybach kontroli możliwe jest przykładania stałej siły rozciągania lub ściskania w trakcie testu. Dla przykładu: można badać jak zmienia się moment skręcający w trakcie wkręcania śruby w kość ze stałą prędkością (arc-sec) pod wpływem stałej siły przyłożonej w trakcie wkręcania. Można wykonywać testy monotoniczne (statyczne) oraz cykliczne (badania niskocyklowe).

Bio 4

Przykłady materiałów testowanych za pomocą Bionix EM Torsion Test System:

Bio 5

MTS Bionix EnviroBath - badanie biomateriałów w płynach fizjologicznych
Badania można prowadzić w płynach fizjologicznych dzięki komorom MTS Bionix EnviroBath, które oferujemy do naszych maszyn. Komory zapewniają utrzymanie stałej wilgotności oraz temperaturę badań. Próbki w trakcie badania mogą być całkowicie zanurzone w płynie. Oferujemy komory o pojemności 1, 3 oraz 10 litrów.

Artykuły codziennego 4

Badania biomateriałów - dynamiczne i zmęczeniowe

Do wykonywania badań dynamicznych oferujemy maszyny z serii Bionix z najnowszej trzeciej generacji. Są to maszyny do badań osiowych lub osiowo-skrętnych o bardzo wszechstronnym zastosowaniu. Możliwości badawcze tych urządzeń zwiększają liczne akcesoria, uchwyty, komory oraz optyczne techniki analizy odkształceń (Videoekstensometr, ekstensometr laserowy, ESPI, DIC).

Artykuły codziennego 5

Badania biometeriałów za pomocą systemu MTS Biaxial Planar System z serii Bionix.
W warunkach naturalnych tkanki często poddawane są naprężeniom dwuosiowym. Aby odtworzyć dwuosiowy stan naprężeń w płaszczyźnie stworzyliśmy system MTS Biaxial Planar System. Badania można prowadzić w płynach fizjologicznych dzięki specjalnej konstrukcji komory i uchwytów.

Bio 8

MTS TytronTM 250 - badania biomatreriałów w skali mikro.
Do testowania mikropróbek i nawet najbardziej delikatnych materiałów oferujemy najlepszą maszynę dostępną na rynku TytronTM 250. Maszyna otrzymała bardzo pozytywne recenzje od ASME (Amerykańskie Stowarzyszenie Inżynierów Mechaników). System posiada bardzo szeroki zakres możliwości badawczych.
Siła maksymalna +/-250 N
Skok 100 mm
Częstotliwość 50 Hz
Prędkość maksymalna 500 mm/s
Rozdzielczość siły 0.01 N
Rozdzielczość skoku 0.0001 mm

Artykuły codziennego 6

TytronTM ze względu na opatentowaną konstrukcję może wykonywać długie cykle (109) bez zużycia mechanicznego. Maszyna jest bardzo cicha i precyzyjna. Umożliwia testowanie mikropróbek, włosów, płatków zastawek, nabłonków. Ze względu na fenomenalną rozdzielczość skoku można na niej również testować ultra sztywne mikropróbki ceramiczne. Na przykład wykonać badanie na ściskanie próbek ceramicznych o długości 10 mm i przekroju 2 x 2 mm w funkcji sinus o częstotliwości 30 Hz i skoku 2 mikrometrów.


New Bionix Accessories - akcesoria do badania biomateriałów
Do wszystkich naszych maszyn oferujemy szeroką gamę specjalistycznych uchwytów oraz adapterów. Mamy duże doświadczenie w testowaniu trudnych materiałów, do których zaliczyć można większość tkanek. Dotyczy to zwłaszcza ścięgien, skóry i naczyń krwionośnych. Wszystkie akcesoria wykonane są z wysokogatunkowych, niekorodujących materiałów niewchodzących w reakcje chemiczne z badanym materiałem i płynami fizjologicznymi.

Bio 9

MTS Bionix Needle Tester
Oferujemy system do testowanie igieł chirurgicznych.
Maksymalny moment siły 17 Nm
Szybkość testu od 0 do 69 obrotów na minutę
Można wykonywać testy ugięcia oraz testy przekłuwania półokrągłych igieł.

Bio 10

Zbliżenie pokazujące test zginania

Bio 11

Test przekłuwania. System rejestruje jak zmienia się siła w trakcie procesu przekłuwania materiału referencyjnego. Test odbywa się w ścisłej kontroli prędkości obrotu.

Bio 12