Wideoekstensometry i Ekstensometry Laserowe
Systemy Cyfrowej Koleracji Obrazu
Systemy Elektronicznej Interferometrii Plamkowej
Projektowanie stanowisk badawczych
Oporogramowanie systemowe
Programowanie metod badawczych
Czujniki MTS
Czujniki InterfaceForce
Czujniki Momentu Obrotowego do 1200 Nm i 12000 obr/min
Acumen
Bionix Landmark
Tytron MiniBionix
Stanowiska Badawcze
Wielokanałowe Kontrolery
Bezkontaktowa Analiza Odkształceń
Testowanie Konstrukcji
Badanie Materiałów Konstrukcyjnych
Badanie Wytrzymałości Mocowań
Badanie Betonu
Symulatory Sejsmiczne
Badanie Konstrukcji Budowlanych i Drogowych
Sterowanie Maszyn Wytrzymałościowych
Zaawansowana Kompensacja Adaptacyjna
Wielokanałowe Kontrolery Czasu Rzeczywistego
Badania Jednosiowe
Ściskanie ze Ścinaniem
Komory Trójosiowe do 1400 Atmosfer
Testowanie Komponentów
Wieloosiowe Stanowiska Badawcze
Zaawansowane Symulatory Drogi
Badania do 1000 Hz
Maszyny Osiowo-Skrętne
Maszyny Dynamiczne od 10 kN do 30 000 kN
Biomateriały, Elastomery, Metale, Skały, Kompozyty...
Testy Statyczne, Dynamiczne, Zmęczeniowe...
Testy Zgodne z EN, ISO, ASTM...
Serwozawory
Siłowniki Hydrauliczne
Zasilacze Hydrauliczne SilenFlo
Badanie Dużych Sił
Symulatory Obciążeń Drogowych i Kolejowych
Złożone Wielosiowowe Stanowiska Badawcze

Firma Elhys

Firma ELHYS Sp. z o.o. powstała w 1986 roku  i od samego początku jest przedstawicielem firmy MTS w Polsce i pełni autoryzowany serwis.

o firmie

Newsletter firmy Elhys

Zachęcamy Państwa do zapisania się na listę subskrybentów naszego Newslettera.

Przy pomocy Newslettera będziemy Państwa informowali o wszystkich aktualnościach:

  • nowościach technicznych
  • aktualnych imprezach
  • promocjach
  • szkoleniach

Zapisz mnie! 

Link do strony z subskrypcja

Wypisz mnie z listy... 

 

Maszyny do badania artykułów codziennego użytku

Kontrola jakości produktów stanowi bardzo ważny dział każdej szanowanej marki. Często, kiedy przyglądamy się produktom znajdującym się na półkach sklepowych nie zdajemy sobie sprawy, że bardzo wiele z nich zostało przetestowanych mechanicznie. Dotyczy to opakowań, odzieży, zabawek, produktów spożywczych i różnego rodzaju urządzeń. Firma MTS dysponuje najszerszą na rynku ofertę urządzeń, adapterów i przystawek umożliwiających tego rodzaju testy.

Artykuły codziennego 1

Criterion Seria 40 (Elektromechaniczne)
Do wykonywania statycznych prób rozciągania, ściskania oraz do testów cyklicznych oferujemy jednokolumnowe modele stołowe do zastosowań niskosiłowych.
Kompaktowe i ergonomiczne systemy Criterion C42 (1 N do5 kN) umożliwiają niezawodne badanie mniejszych próbek. Systemy te idealnie nadają się do niskosiłowego badania opakowań, tworzyw sztucznych, elastomerów, klejów, pianek, włóknin i wielu innych.

Criterion Single

Acumen. 
Najnowsza generacja maszyn elektrodynamicznych MTS Acumen daje nowe możliwości badawcze. Acume są proste w instalacji i obsłudze. Mogą wykonywać testy statyczne i zmęczeniowe. Mają wspaniałe osiągi dynamiczne (ponad 100 Hz). Maszyny są zasilane elektrycznie, dlatego nie ma potrzeby doprowadzania dodatkowych mediów - wystarczy gniazdko elektryczne i urządzenie jest gotowe do badań. 

 

Acumen Big
Maszyny Acumen zostały zaprojektowane od początku z myślą o łatwości obsługi. Panel sterowania, zmiana wysokości roboczej, konfiguracja maszyny i oprogramowanie są po prostu intuicyjne. Acumen są bardzo ciche - doskonale nadają się do pracy w pomieszczeniach biurowych i laboratoryjnych.
 

EM Torsion Test System
System umożliwia precyzyjne pomiary materiałów, w których potrzebna jest analiza momentów skręcających oraz kątów skręcania wkręcania itp.

Artykuły codziennego 3

Urządzenie umożliwia wykonywanie testów w kontroli kąta lub kontroli momentu. W obydwu trybach kontroli możliwe jest przykładania stałej siły rozciągania lub ściskania w trakcie testu. Dla przykładu: można badać jak zmienia się moment skręcający w trakcie wkręcania śruby lub zakręcania butelki ze stałą prędkością (arc-sec) pod wpływem stałej siły przyłożonej w trakcie wkręcania. Można wykonywać testy monotoniczne (statyczne) oraz cykliczne (badania niskocyklowe)


MTS EnviroBath
Badania można prowadzić w płynach dzięki komorom MTS EnviroBath, które oferujemy do naszych maszyn. Komory zapewniają utrzymanie stałej wilgotności oraz temperatury podczas badania. Próbki w trakcie badania mogą być całkowicie zanurzone w płynie. Oferujemy komory o pojemności 1, 3 oraz 10 litrów.

Artykuły codziennego 4


Do wykonywania badań dynamicznych oferujemy maszyny z serii Landmark Tabletop z najnowszej trzeciej generacji. Są to maszyny do badań osiowych lub osiowo-skrętnych o bardzo wszechstronnym zastosowaniu. Możliwości badawcze tych urządzeń zwiększają liczne akcesoria, uchwyty, komory i przystawki.

Artykuły codziennego 5

MTS TytronTM 250
Do testowania mikropróbek i nawet najbardziej delikatnych materiałów oferujemy najlepszą maszynę dostępną na rynku TytronTM 250. Maszyna otrzymała bardzo pozytywne recenzje przez ASME (Amerykańskie Stowarzyszenie Inżynierów Mechaników). System posiada bardzo szeroki zakres możliwości badawczych.
Siła maksymalna +/-250 N
Skok 100 mm
Częstotliwość 50 Hz
Prędkość maksymalna 500 mm/s
Rozdzielczość siły 0.01 N
Rozdzielczość skoku 0.0001 mm

Artykuły codziennego 6

TytronTM ze względu na opatentowaną konstrukcję może wykonywać długie cykle (109) bez zużycia mechanicznego. Maszyna jest bardzo cicha i precyzyjna. Umożliwia testowanie mikropróbek, włosów, nici, mikroeletroniki. Ze względu na fenomenalną rozdzielczość skoku można na niej również testować ultra sztywne mikropróbki ceramiczne. Można na przykład wykonać badanie na ściskanie próbek ceramicznych o długości 10 mm i przekroju 2 x 2 mm z obciążeniem sinusoidalnym o częstotliwości 30 Hz i skoku 2 mikrometrów.

Akcesoria MTS FundamentalTM

Artykuły codziennego 7

Przystępne cenowo zaciski, uchwyty montażowe i płyty dociskowe do podstawowych testów monotonicznych materiałów i komponentów. Do wszystkich naszych maszyn oferujemy szeroką gamę specjalistycznych uchwytów oraz adapterów. Mamy duże doświadczenie w testowaniu trudnych materiałów. Mamy uchwyty prawie do wszystkiego. Potrafimy również wykonać uchwyty zgodnie z najnowszymi normami lub wymaganiami klienta. Wszystkie akcesoria wykonane są z wysokogatunkowych, niekorodujących materiałów niewchodzących w reakcje chemiczne z badanym materiałem i płynami.